Świeczki i świeczniki

Świeczki I Świeczniki


Relaksująca chwila po powrocie do domu, to coś, na co zasługuje każdy z nas po ciężkim dniu, a łagodnie migoczący płomyczek świecy w tle dodaje nam jeszcze więcej beztroskiego wytchnienia. Na co dzień jednak każdy nawet subtelny drobiazg jest powodem, dla którego dom rozkwita w niepowtarzalnej atmosferze czystej przyjemności.

Jak wybrać odpowiednią świeczkę oraz świecznik? Tu kilka podpowiedzi, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu ozdób.

.

.

.

.

.

.

.

Wygoda, wygląd i funkcjonalność

Warto pod wzgląd ująć nie tylko aspekt użyteczności, ale i jednakowo sam design oraz estetykę. Unikalny wygląd sprawia, iż z miłą chęcią spoglądamy w stronę ozdób, budujących przyjemną atmosferę w naszym domu, a ich uniwersalne zastosowanie jest jedynie kolejną z wielu korzyści. świece i świeczniki mogą bowiem stanowić piękny element przedpokoju, rozkoszny dodatek łazienki, bądź nawet urozmaicenie stroika.

Przyjemność, zdrowie i troska o środowisko

W przypadku świec należy również zwrócić uwagę na swoje cenne zdrowie. Wykonane z naturalnego wosku sojowego świecie dają nam, aż o połowę więcej czasu zachwycającego relaksu oraz rozkosznego odpoczynku, niżeli zwykłe – parafinowe wyroby. Nie jest to jednak jedyny atut użycia dokładnie tego materiału. Kolejnym bowiem plusem jest fakt, jak pozytywnie wpływa on na środowisko i otoczenie, w którym spędzasz przyjemnie swój czas. Materiał ten bowiem nie produkuje tak wiele toksyn i zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na zdrowie nasze i naszych bliskich.

.

.

.

Estetyka i bezpieczeństwo     

Podczas wyboru stałej ozdoby, takiej, jak świecznik powinno dopasować typ oraz materiał do świecy i swojego otoczenia. Świeczniki mogą być wykonane z różnych materiałów takich jak szkło, ceramika, czy metal. Szklane wyroby są niezwykle uniwersalne, pasując niemal do każdego otoczenia. Wybierając ciemniejsze szkło, przytłumimy płomień, aby stał się on raczej delikatnym, jednak przeźroczyste szkło bardziej wyeksponuje świecę i ogień. Ceramiczne zaś są najbardziej przyjazne środowisku, gdyż wykonane są z naturalnych materiałów, a ich nietuzinkowy wygląd stanowi prześliczną, nastrojową ozdobę. Metalowe wyroby będą pasować zarówno do staromodnej estetyki, jak i nowoczesnej, dzięki ich uniwersalności, a ich zanikająca popularność sprawi, iż jako ozdoba stanie się wyjątkowo unikatowa.

Sprawdź naszą kolekcję świeczek i świeczników.

Dekoracje do Twojego domu

Gabriela Krawczyk

.

.

.

.

.

Udostępnij