Jak wykorzystać naturalne odcienie do stworzenia spokojnej atmosfery?

Jak Wykorzystać Naturalne Odcienie Do Stworzenia Spokojnej Atmosfery?

Jednym z najnowszych trendów ostatnich czasów, jest ponowne odkrycie naturalnego i klasycznego piękna, nie tylko w aranżacji wnętrz, ale również w ubiorze, czy też sztuce. Inspiracja naturalnymi barwami, kształtami oraz pozostałymi cechami ponownie rozkochuje w sobie postępowy świat. Zastanówmy się jednak nad nietuzinkową aranżacją wnętrza, inspirowanego zachwycającymi odcieniami czerpanymi wprost z lasów i wysokich szczytów górskich. Aranżacji, która przywodzi na myśl słoneczne poranki ma łące pełnej pszenicy, popołudniową wyprawę w górzyste tereny lub zachwycający wieczór pośrodku leśnej dżungli. Jak i dlaczego warto wprowadzić ziemiste kolory do aranżacji?

.

 

Jakie są kolory ziemi?

Rozpocznijmy ten artykuł od najbardziej podstawowego pytania. Kolory ziemi: jakie to? Otóż choć pierwotnie można odnieść złudne wrażenie, iż kolory ziemiste to kolory oscylujące jedynie w barwach brązu, beżu, czy kremu, okazuje się, iż jest to złudne wyobrażenie. Kolory ziemi  są to kolory płynące z natury, dlatego też oprócz koloru ziemi oraz drzew, jak beż czy brąz, napotykamy barwy zieleni wzorowane na roślinności, odcienie szarości symbolizujące skały lub kamienie oraz tony żółci, płynące między innymi od piasku.

 

.

Dlaczego warto postawić na kolory ziemiste?

Choć odcienie ziemi to stonowane barwy, które na pozór wydają się nudne i nużące, pełnią rolę wręcz ponadczasową, urozmaicającą oraz uspakajającą. Psychologia kolorów wykazuje, iż odcienie takie jak brąz, beż, zieleń i szarość, są uważane za barwy, które wprowadzają spokój, harmonię i poczucie bezpieczeństwa, pomagając zredukować stres i stworzyć przytulną atmosferę w domu. Są one kolorami natury, oddziałowując pozytywnie na każdego mieszkańca oraz odwiedzającego. Wprowadzają one odczucie harmonii, czystości oraz spokoju. Ponadto  są to kolory uniwersalne, odnajdujące się wręcz idealnie w aranżacjach wnętrz w na przykład stylu skandynawskim, stylu boho, stylu rystykalnym, stylu industralnym, a nawet stylu śródziemnomorskim, czy stylu klasycznym.

 

Jak odpowiednio wykorzystać naturalne odcienie?

Teoria, teorią, lecz jak odpowiednio zastosować kolory inspirowane naturą, aby idealnie spełniały swą rolę?

Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem kolorów ziemi wprowadza naturalne ciepło i harmonię, niezależnie, czy kolory ziemi wnętrza wprowadzone są jako kolory ziemi w mieszkaniu, czy kolory ziemi w domu. Obie te opcje idealnie spełnią swoją rolę, tworząc przytulną atmosferę, sprzyjającą relaksowi. Aby osiągnąć taki efekt, warto zastosować kolory ziemi na ścianach, które staną się neutralnym tłem dla mebli i dodatków. Malowanie ścian w odcieniach natury, takich jak ciepły beż, delikatny szary czy głęboki beż, wprowadza do wnętrza spokój i elegancję. Wybierając zaś meble,  rekomendujemy postawienie na wytrzymałość i wygląd, poprzez na przykład, wybór naszego zestawu stolików w kolorze brązu MOCCAktóry wprowadzi elegancki akcent. Beżowy stolik z marmuru MUSE doda subtelnego luksusu, a srebrny stolik Full Moon wprowadzi nowoczesny kontrast. Dodatkowo, świeca woskowa Arkadywazon wytłaczany kremowy oraz donice w beżu będą idealnymi dodatkami, podkreślającymi naturalny charakter wnętrza.

Dbałość o każdy szczegół.

Indywidualne podejście do każdego pomieszczenia, sprawi, iż wnętrze nabierze zachwycającej charyzmy. Wybór odpowiednich dodatków, takich, jak wieszak Chloe do przedpokoju lub sypialni doskonale dopełni wyśmienitej aranżacji wraz z podstawowymi elementami pomieszczenia, takimi, jak drzwi bądź lustra, o czym dowiesz się więcej, czytając nasze artykuły. Ponadto z myślą o Was i Waszej wymarzonej aranżacji wnętrza zapewniamy kompleksową usługę mebli oraz dodatków, tworzonych specjalnie pod wymagania naszych klientów. Dowiedz się więcej na naszej stronie Produkt indywidualny

Udostępnij

Related articles

Malowanie proszkowe Kraków

Świetny wygląd na lata

Drzwi loftowe

Efektowne rozwiązanie do podziału pomieszczeń

Lustra

Zobacz swoje piękno.